21. Фебруар 2018. 04:39:03 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Yamaha XZ 550 bobber  (Pročitano 1152 puta)
Slav
*
Van mreže Van mreže

« poslato: 06. Мај 2015. 10:01:11 »

Evo i mene da se oglasim.    Grin
Pre jedno dva meseca kupio sam Yamahu XZ 550 sa zapocetom prepravkom u bobbera.

Uglavnom sve je pocelo da tako da je zet pazario Suzuki Burgmana od jednog lika iz Kikinde, i ugledao je interesantan motor u cosku garaze i slikao ga je, potom je ta slika dospela do mene i sa malo prica sa vlasnikom pao je dogovor, motor je posle nedelju dana bio kod mene u garazi.

Zapoceta je prepravka u bobbera, zadnji deo je "hard tail" tj. izbacen je amortizer, ceo motor je bio rastavljen i ram je ofarban sa metalik crnom farbom, e sad dolazimo do problema... :tras2:
Vlasnik mi je rekao da je njegov drug elektricar povezivao zice, uglavnom motor je pre rastavljanja radio a posle sastavljanja nije tj. upalio je i poceo da puca iz auspuha a pritom se ugasio. I tako u krug, na kraju je vlasnik odustao od projekta i ostavljen je bio jedno 3 godine u cosku garaze, dok ja nisam naleteo na njega.   Cheesy
Motor je donet do mene, gde sam poceo da razgledam elektriku na njemu, uglavnom zet je cuo za jednog dobrog majstora koji je radio u servisu za motore u Nemackoj,  posle 20 godina se vratio iz Nemacke nazad u Srbiju.
Uglavnom kad sam skontao da elektronika bas i nije za mene, posle stampanja elektro sema i manuala odnet je kod majstora da vidi sta je problem. I posle nekog vremena ustanovljeno je sta je bio problem....
Regler nije imao originalni od njega a i taj sto je bio namontiran je bio crko, stator takodje izgoreo, sve tri faze.

Regler sam uspeo da nabavim njegov originalni polovan, a stator je poslat u Backu Topolu u Omega servis na remont.  Grin

Sačuvana
Slav
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: 06. Мај 2015. 10:24:43 »

Slike statora  Grin

Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net