17. Август 2018. 01:07:16 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Pregrevanje-prince 125  (Pročitano 1236 puta)
nikolatj
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27

Sprint Prince 125 ccm

« poslato: 10. Мај 2014. 06:51:48 »

Pozdrav svima! Muci me misterija u zadje vreme, tacnije nakon sto sam zamenio ulje, poceo je da se pregreva motor. U pocetku super vuce, sve lepo, ali nakon duze voznje postane lenj i ler mu bude slabiji, cak se i ugasi na leru ponekad. Zivim na 10 km od grada, tako da mi je to bas problem. Probao sam da vozim laganije 70-75 max, opet isto. Sta ce biti tek na leto.. Undecided
Ako neko konta sta je, bio bih jako zahvalan.. :-)
Sačuvana
kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39

Honda Shadow vt500

« Odgovor #1 poslato: 15. Мај 2014. 03:50:20 »

A koje si ulje sipao ?
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
_Alexa_
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41

Regal Raptor 250ccm Custom

« Odgovor #2 poslato: 16. Мај 2014. 10:45:13 »

Pozdrav svima! Muci me misterija u zadje vreme, tacnije nakon sto sam zamenio ulje, poceo je da se pregreva motor. U pocetku super vuce, sve lepo, ali nakon duze voznje postane lenj i ler mu bude slabiji, cak se i ugasi na leru ponekad. Zivim na 10 km od grada, tako da mi je to bas problem. Probao sam da vozim laganije 70-75 max, opet isto. Sta ce biti tek na leto.. Undecided
Ako neko konta sta je, bio bih jako zahvalan.. :-)

Samo do ulja ti može biti problem ako je to jedino što si radio pre nego su počeli da ti se dešavaju problemi. Verovatno si sipao neko retko ulje, polusintetiku ili sintetiku. Ako si to sipao  brže vadi i stavi mineralno ulje 20/50 ili  20/60 slobodno. To su mašine sa vazdušnim hlađenjem i dostižu velike temperature pa ređe ulje bude kao voda u njima i nema svojstvo koje bi trebalo da ima. I naravno , ne moraš da tragaš za skupim uljima... Na pumpama uzmi prvo ulje te gradacije koje nađeš, sipaj i teraj oko 3000 km sa tim uljem a onda zamena naravno.
Sačuvana

sajt MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM

forum MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM/FORUM

nikolatj
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27

Sprint Prince 125 ccm

« Odgovor #3 poslato: 17. Мај 2014. 07:28:50 »

Ja sam na preporuku sipao Ipon ulje, polusinteticko 10-40. Ne zelim da skrtarim na tome, jednom godisnje mogu da izdvojim soma ili dva i da ne razmisljam. Undecided Ako je tako, izvadicu ga. Imate preporuku sta da sipam umesto ovog, a da je kvalitetno, a iole povoljno? :-)
Sačuvana
_Alexa_
**
Van mreže Van mreže

Starost: 41

Regal Raptor 250ccm Custom

« Odgovor #4 poslato: 19. Мај 2014. 09:53:59 »

Ja sam na preporuku sipao Ipon ulje, polusinteticko 10-40. Ne zelim da skrtarim na tome, jednom godisnje mogu da izdvojim soma ili dva i da ne razmisljam. Undecided Ako je tako, izvadicu ga. Imate preporuku sta da sipam umesto ovog, a da je kvalitetno, a iole povoljno? :-)

Sipaj bilo koje jeftino ulje. To su proste stare mašine koje zahtevaju mineralno ulje ništa "fensi". Optima 20/60 idealna. Batali se preporuka da ti se uvali ulje od 1000 i više dinara po litru. Sa benzinske pumpe Mol imaš dobrih ulja, Lukoil, bilo šta u gradaciji koju sam ti pomenuo. Gomila kineza tera sa tim uljima hiljade kilometara....
Sačuvana

sajt MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM

forum MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM/FORUM

Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!