19. Август 2018. 11:09:44 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Dilema :)  (Pročitano 1543 puta)
Živković
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26

Qingqi qm125-2D

« poslato: 10. Мај 2014. 01:40:42 »

Pozdrav svima jos jednom. Pa da zapocnem diskusiju na forumu sa prvom temom Smiley

Naime, trenutno posedujem Qingqi QM125-2D, Narandzasti, 125ccm, koji trenutno ima nesto manje od 9000km na satu, 2009 godiste, od prerada ima korman, umesto heblova (sportbars-a), kao i druge gume, ako se to moze i racunati u preradu. Napred Michelin Pilot Road 120/70/17, a pozadi, Michelin Pilot Power 150/60/17, obe u dobrom stanju. Ovo ujedno pisem kao i mini oglas, posto zelim da menjam ovaj motor, ali imam delimu koja se prepreda vec 100x po forumima.

Inace, zelim da predjem na nekog choppera, dosao sam do one dileme standardne, da li novi kinez ili stari japanac. Lomio sam se izmedju Virgao XV250 i Sprint Challenger JL250V, ali sa obzirom da sam ja 188visok, 110kg tezak, mislim da bih izgledao kao da vozim igracku u slucaju viraga, a posto je Challenger autobus, onda sam se okrenuo ka njemu.

Za svoj motor bih zeleo da dobijem oko 800e, pa na tu cenu da vidim sta mogu da iskombinujem sto se tice polovnog Challengera, ili da idem na opciju Novog Challenger-a, gde bih onda na duzi period resio pitanje motocikla, a i od samog pocetka bih krojio sve po sebi na istom.

Sta vi mislite o toj ideji? Problem mali takodje predstavlja i to sto u poslednje vreme po oglasima ima jako malo challengera i svi su mahom 2008 godiste.
Sačuvana
Crni Leptir
Free Rider
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46

Kawasaki EN 500

« Odgovor #1 poslato: 10. Мај 2014. 06:54:01 »

Vozio sam i starijeg japanca, pa novog kineza i opet starijeg japanca. Može kinez dosta da pređe ako se svakodnevno održava, a to zahteva i živaca vlasnika, pogotovo kada počnu ozbiljniji kvarovi a delova više nema, nema više čak ni firme distributera jer je vlasnik rasprodao šta je imao pa sad zatvorio firmu i radi sasvim nešto drugo. Taj Challenger takodje nije imun na kineske bolesti, u glavnom struja, tanki preseci instalacija pa dolazi do prekida i ogoljenja žica na nekim mestima što prouzrokuje kratke spojeve ili preka struje pa tako izgubiš kontakt ili svetlo. Ili ubiješ se od traženja prekida na žicama a ono loš stakleni osigurač i ako izgleda da je sasvim OK. A to baš zna da demorališe čoveka ako se noću nalazi u nekoj nedodjiji. To kod japanaca nema. Na skali od 1 do 5 što se tiče kineskih motora, Challengeru bih dao 4. 5 bih dao onom modelu Quinqi 200 enduru, ali to te i onako ne zanima.
Ja bih da sam na tvom mestu ipak uzeo nekog japanca od 500 ccm, ako već gledaš manju kubikažu (VT 500, EN 500 i slično), jer tu ako nešto zameniš znaš da si zamenio i da imaš pouzdan motor, a cene su i onako pale pa su sad neznatno skuplji od novih kineza. Japanca takodje ne moraš svaki put da brišeš posle kišice da ne zardja i na otvorenom putu ga npr. voziš 80 sa pola gasa dok je to na kinezu skoro pa pun gas a složićeš se da vožnja na pola gasa umnogome produžava vek motora.
Sačuvana

One man, one life, one road
Crni Leptir© 2006 All Rights Reserved
Živković
*
Van mreže Van mreže

Starost: 26

Qingqi qm125-2D

« Odgovor #2 poslato: 10. Мај 2014. 01:20:45 »

Hvala na odgovoru.

Svojevremeno, jos kao i klinac, moji su vozili Hondu civic, 1988godiste, koja je dosla i do mene kada sam polozio, pa sam joj onda i ja dusu vadio, te na kraju je prodao sa 24godine, a za period od 12 godina nas nije nikada izdala u bilo kom smislu te reci, a za neke novije aute ne mogu to da tvrdim.

Zbog te misli, ne sumnjam u kvalitet japanaca, ali me muce njihove godine, posto mojim finansijama podelzu motori 1988,1989,1990,1991 godiste, a plasi me pomisao da taj motor sada ima 23-26godina. To me je najvise odvuklo ka kinezima, kao i to da ovog mog kineza imam dve godine i da nisam imao ni jedan problem.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!