19. Фебруар 2018. 05:05:17 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Skidanje prigusivaca Sprint Prince 125  (Pročitano 3133 puta)
Black Widow
*
Van mreže Van mreže

Sprint Prince 125 ccm

« poslato: 13. Април 2014. 09:01:23 »

Pozdrav svima,
interesuje me sta ce se desiti kada budem izvadio prigusvace na svom Sprint Prince 125 ccm ,osim jaceg zvuka,da li povecava potrosnju ili da li gubim na snazi motora,sta se desava?
Trazio sam temu ali ima za 250 ccm,nisam nasao za 125.
Sačuvana
nikolatj
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27

Sprint Prince 125 ccm

« Odgovor #1 poslato: 10. Мај 2014. 06:57:05 »

Ja sam mog kupio sa povadjenim prigusivacima, zvuk je odlican. Ne znam kako bi trebao da ide sa prigusivacima, ali ovaj moj ide max 100 kmh, potrosnja je mala. Pozz! :-)
Sačuvana
kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39

Honda Shadow vt500

« Odgovor #2 poslato: 15. Мај 2014. 03:49:25 »

Nema veze ni potrošnja ni brzina, čak što više auspusi mogu gušiti motor ....
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
_Alexa_
**
Van mreže Van mreže

Starost: 40

Regal Raptor 250ccm Custom

« Odgovor #3 poslato: 16. Мај 2014. 10:40:59 »

Pozdrav svima,
interesuje me sta ce se desiti kada budem izvadio prigusvace na svom Sprint Prince 125 ccm ,osim jaceg zvuka,da li povecava potrosnju ili da li gubim na snazi motora,sta se desava?

Povećaće ti potrošnju, ne preterano ali će je povećati. Dobićeš jači zvuk auspuha, ne neki preterano zavidan zbog prečnika samih izduva. Generalno menjaš time sam rad motora i povratnog pritiska u izduvima pa se samim tim povećava potrošnja. Na povećanje snage nemoj da računaš, možda na 125ccm čak i izgubiš nešto sitno, sve zavisi koliko komora probiješ, da li izvadiš katalizator itd itd....
Sačuvana

sajt MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM

forum MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM/FORUM

nikolatj
*
Van mreže Van mreže

Starost: 27

Sprint Prince 125 ccm

« Odgovor #4 poslato: 18. Мај 2014. 11:12:37 »

Samo da dodam da ce zvuk biti i vise nego zavidan, moj zvuci opasno. Cevi su secene flexom, mogu slikati ako te zanima.. :-)
Sačuvana
kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Honda Shadow vt500

« Odgovor #5 poslato: 19. Мај 2014. 09:51:18 »

Pozdrav svima,

Povećaće ti potrošnju, ne preterano ali će je povećati. Dobićeš jači zvuk auspuha, ne neki preterano zavidan zbog prečnika samih izduva. Generalno menjaš time sam rad motora i povratnog pritiska u izduvima pa se samim tim povećava potrošnja. Na povećanje snage nemoj da računaš, možda na 125ccm čak i izgubiš nešto sitno, sve zavisi koliko komora probiješ, da li izvadiš katalizator itd itd....
Kojom logikom će izgubiti čovek, tj njegov motor, na snazi Huh?
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
_Alexa_
**
Van mreže Van mreže

Regal Raptor 250ccm Custom

« Odgovor #6 poslato: 20. Мај 2014. 09:01:04 »

Pozdrav svima,

Ukoliko poizbacuje sve iz lonaca i auspuha nema povratnog pritiska i sigurno će izgubiti na snazi. Suviše je mali i slab agregat da bi moglo da se očekuje kod njega da oslobodi znatno veću snagu iz agregata. Malo je drugačije sa agregatima od 250ccm...
Sačuvana

sajt MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM

forum MK ÄŒoper Srbija : WWW.COPERSRBIJA.COM/FORUM

kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Honda Shadow vt500

« Odgovor #7 poslato: 21. Мај 2014. 08:22:58 »

Pozdrav svima,

Ukoliko poizbacuje sve iz lonaca i auspuha nema povratnog pritiska i sigurno će izgubiti na snazi. Suviše je mali i slab agregat da bi moglo da se očekuje kod njega da oslobodi znatno veću snagu iz agregata. Malo je drugačije sa agregatima od 250ccm...
A šta će mu povratni pritisak ?
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
lepi 73
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44

honda vtx 1300 r

« Odgovor #8 poslato: 21. Мај 2014. 08:55:22 »

Razliciti broj obrtaja motora, zahteva razlicitu protocnost auspuha, da bi performanse bile maksimalne. Zato u serijskim sportskim motorima, gde su performanse na prvom mestu, postoji poodavno (Yamaha je prva pocela serijski da ga koristi) tzv. ex-up ventil koji preko posebnog servo motora upravo menja protocnost auspuha u zavisnosti od broja obrtaja.
Sačuvana

UUUU MAAAAGNOVENJUUU
lepi 73
*
Van mreže Van mreže

Starost: 44

honda vtx 1300 r

« Odgovor #9 poslato: 21. Мај 2014. 08:57:46 »

Evo da rezimiramo. Kupim novog kineza i krenem da mu razvaljujem auspuh. Do neke granice taj auspuh kako se bude otvarao tako ce i biti bolje performanse samog motora, ali samo do odredjene granice, jer dalje otvaranje tog istog auspuha nece doneti poboljsanja, ili ce ga doneti ali samo pod uslovom da se karburator presteluje i da se filter vazduha promeni i dovod vazduha bude veci.
Sačuvana

UUUU MAAAAGNOVENJUUU
dacha72
Van mreže Van mreže

Starost: 628

HONDA vt750 rc29e A -

« Odgovor #10 poslato: 26. Мај 2014. 10:37:30 »

PRC ima opak zvuk kad se razbuši Shocked
Sačuvana

MK ORLOVI
Black Widow
*
Van mreže Van mreže

Sprint Prince 125 ccm

« Odgovor #11 poslato: 27. Мај 2014. 11:30:13 »

Izvinjavam se sto se tek sad javljam,imam problema sa internetom i nikako da ga rese,nebitno...
Hvala vam svima na odgovorima,nikolatj ako ti nije problem,posalji mi slike da vidim.
Meni ima vec nekoliko rupa na oba auspuha,busene su naknadno sigurno,ali ja bi jos malo grublji zvuk ako je to izvodljivo.
Sačuvana
miladin
*
Van mreže Van mreže

princ 125cc

« Odgovor #12 poslato: 28. Мај 2014. 09:52:12 »

Derane sto se tice izduva ili ti auspuha i njihovog busenja i budzenja  savet ti je da nista nediras , nakon predjenih 20000 km sami ce se otvoriti  Cool , a nakon 40000 km  totalno progoreti ,  Tongue... ma samo sipaj i vozi,  sto je tisi motor na duge staze je bolje za usi  !
Sačuvana

....live to ride, ride to live
Administracija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #13 poslato: 29. Мај 2014. 08:35:25 »

Uklonjene su svi postovi koji nisu bili vezani za temu. Molim članove foruma da forum koriste za savete a ne za međusobna prepucavanja. Nadamo se da ćete na dalje koristiti ovaj forum na način na koji bi to trebalo da radite.

Pozdrav od administracije foruma.
Sačuvana
kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Honda Shadow vt500

« Odgovor #14 poslato: 30. Мај 2014. 09:13:42 »

Dečko je pitao šta se dešava na Princu od 125 cm3 kad se izbuše ili izvade skroz prigušivači iz auspuha, dobije se to da motor može samo bolje da ide a ne da izgubi na snazi, kao što neki ovde pišu, naime znajući da na 2T motoru auspuh ima velike veze sa vučom i radom motora, slobodno se može reći da je sastavni deo motora dok isti na 4T motoru služi samo za odvođenje izduvnih gasova iz istog i smanjenju buke, e sad što kod nekih R-ova ali od 100-150 konjskih snaga a ne 15 kineskih i jedno 16000- 18000 obrtaja naspram 5000 kineskih, imaju takozvani ex-up izduvi to je već stvar druge teme a ne ove, dakle buši neće ništa da mu fali, nećeš izgubiti na snazi, a ni povećati potrošnju ...
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!