20. Октобар 2018. 12:05:18 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Preko zapadne Srbije do Bosne i Hercegovine.  (Pročitano 997 puta)
Uros91
*
Van mreže Van mreže

Prince 125cc

« poslato: 09. Јануар 2014. 05:12:18 »

Zdravo drugari! Vec neko vreme razmisljam kako bi bilo fino da napravim malo duzu turu svojim motorom, a i to bi mi doslo kao zasluzeni odmor nakon studiranja. Ja sam sa istocne Srbije, i moram reci da je postalo malo monotono voziti se samo u tom delu. Vozim Sprint Prince 125cc vec cetri godine i sa njim nisam imao nikakvih problema, presao oko 12000km, ali verujem da cu vec ove sezone gledati da predjem na nesto jace. No, moj plan pre svega je da ovog leta krenem na jedno manje putovanje sa njim. Polazna tacka je naravno iz mog rodnog grada, Knjazevca. Isao bi preko Boljevca, Paracina, Jagodine, Kragujevca, Cacka, Uzice, pa do Bajine Baste. U svim tim krajevima imam drustvo, tako da sto se tice nocenja, mogao bi prespavati kod nekoga od njih, ako se resim. Svakako da bi put bio sto interesantniji i avanturisticki sa sobom cu poneti sator i vrecu za spavanje. Od Bajine Baste bi krenuo u obilazak Tare, reke Uvac, Zaovine itd. Volim prirodu, znam da je zapadni deo Srbije jako lep i plan mi je da ga posteno obidjem. Nakon toga zelja mi je da se spustim do Visegrada i posetim most Mehmed-pase Sokolovica i nastavim do Mostara kako bi posetio i njihov cuveni most. Sto se tice nastavka putovanja nisam razmisljao, mozda je najbolje ostaviti od te tacke slobodu kretanja i ici spontano. Udaljenost od Knjazevca do Bajine Baste iznosi svega 332km, a od Bajine Baste do Mostara 290km, no ako racunamo dosta obilaska u svakom od grada, neka ukupna kilometraza iznosi 750km i put nazad, jedan pravac do Knjazevca bez stajanja, ukupno 1340km. S obzirom da Prince trosi 3l, 100e je dovoljno za 2000km. Pored toga podrazumeva se da se treba izdvojiti novac i za trosak u ostale svrhe. Hrana, hotel itd...Dakle to je neki moj plan i zelja koju cu ostvariti nadam se ove sezone.
Ovom prilikom pozivam sve bajkere koji bi mozda hteli da ovu turu napravimo zajedno! Veliki pozdrav i sve najbolje u 2014-oj godini! Smiley
Sačuvana

Sometimes it takes a full tank of fuel before you can think straight.
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!