20. Мај 2018. 01:00:25 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kawasaki VN Vulcan 750  (Pročitano 4278 puta)
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Starost: 51

Yamaha Virago 535 1992

« poslato: 14. Октобар 2013. 09:01:25 »

Pozdrav coperasi, Evo stvari ako je neko voljan da malo pomogne. Naime, radi se o tome da sam ovih dana dobio jednu interesantnu ponudu u vezi zamene motora. Ja vozim Viraga 535 1992 godiste zadnjih par godina i u glavnom sam bio zadovoljan voznjom istim. Agregat je dobar, ali sam imao puno ulaganja u "sitnice" za godinu dana sam promenio lamele, akumulator, membrane na karburatoru, gume +moje vidjenje custom motora... Kad sam sve to sredio onda iz cista mira resim da prodam motor. Shvatim da sam ga jednostavno prevazisao i da mi je potreban veci motor. Naravno da to mora biti coper, jer je to jedino sto ja smatram motorom. Prvobitna namera mi je bila da prodam staro konjce i da dodam pare za nesto jace i novije. E sad dolazim do sustine. Pre neki dan me zove covek na mob. i kaze da je procitao moj oglas i da mi u zameni "glava za glavu" nudi svoj Kawasaki Vulcan 750 Motor je 1990 godiste, znaci 2 god. stariji od mog. Navodno da je prosao sigurnih 30 000km. (moj je sada nа 38 000) Garantuje za agregat itd. Na slikama sve to vrlo pristojno izgleda. Na moje pitanje zbog cega daje veci za manji motor, kaze da je to iz zdravstvenih razloga i da vise ne moze da vozi teske motore *hm? E sad, ja taj motor do sada nisam vozio i o njemu nista ne znam do onoga sto se moze naci na netu. Cak i na netu (mislim stranice iz Srbije) nema puno toga. Zato molim one koji su vozili ovaj motor i imaju iskustva sa njime da napisu nesto o tome. Na sta treba obratiti paznju prilikom kupovine s obzirom na njegove pozamasne godine, koje su mane, a koje prednosti ovog motora. Pisite brzo jer za par dana treba da vidim masinu i eventualno pazarim, tj. menjam. Da, jos nesto, Moj virago mi je gabaritski mali, ali na slikama ni ovaj Vulcan ne izgleda veci. Sa mojom visinom od 185cm da li je ovo pravi izbor. Unapred se zahvaljujem na odgovorima. Ono sto je do sada napisano o Vulcanu na ovom forumu sam naravno vec procitao. Pozdrav.
Sačuvana
jonovic
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47

Yamaha virago 535

« Odgovor #1 poslato: 17. Октобар 2013. 09:22:57 »

ja sam gledao taj motor,isto sam imao nameru da menjam jel i ja sam veliki i zbog gabarita sam hteo veći motor od mog viraga. probao sam ga i mislim da je moj bio u boljem stanju iako je stariji od njega(moj je 89.god.). To je stariji čovek i kaže da traži lakši motor za vožnju,pošto se virago puno lakše vozi od tog vulkana. Ja pričam kao da znam o kom se radi ali pretpostavljam da je to jedan čovek iz Negotina taj sa kojim hoćeš da se menjaš. U svakom slučaju pogledaj ga. Tada je imao neke sitnice koje su mene nervirale,možda je to sada sredio. U svakom slučaju,nije vulkan toliko veći od viraga da bi ti odgovarao zbog gabarita u to sam siguran pošto sam probao vulkana od 750. Nama treba nešto oko 1000 kubika da bi nam odgovarala veličina.
Sačuvana
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #2 poslato: 19. Октобар 2013. 04:33:11 »

Da to je taj iz Negotina i pre dva dana sam zamenio motor sa njim. Dvoumio sam se i na kraju prelomio. E sad, motor ima  nedostatke koje cu do proleca svakako da otklonim. Racunam da sa 150/200 eura sve moze biti tip/top. Sto se tice agregata, muski sam ga probao prvog dana oko 200km. i na prvi utisak, kuc, kuc u drvo, ide ko lud i rad mu je dobar.
Sto se tice udobnosti, e tu se ne bi slozio. Ja sam odusevljen polozajem sedenja i udobnosti uopste. Kao da je pravljen za mene. (Naravno, to je individualno) Od Negotina do Cuprije, nisam osetio put. Da ne bude ono ciga konja hvali, ali stvarno ne mogu ga uporediti sa Viragom. Ostalo ce pokazati vreme.
Sačuvana
slakirs
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46

Suzuki Intruder VS 800

« Odgovor #3 poslato: 19. Октобар 2013. 05:34:42 »

Neka je sa srećom, puno  bezbednih km sledeće sezone  smlironpeace
Sačuvana

i ono što možeš danas ti ostavi za sutra
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #4 poslato: 21. Октобар 2013. 12:08:55 »

Pre svega, hvala na lepim zeljama. Da ne bih otvarao novu temu, moze i ovde. Interesuje me nekoliko stvari oko ovog Vulcana / Prvo, koje ulje i koliko staje u agregat. Moze li Motul 10/50 ? Zatim, gde da pronadjem onaj prsten koji ide u prekidacu i drzi sajlu za sauh ? Dalje, treba mi obrtaljka (ne za brzinu i kilometrazu, ona radi) I jos nesto, na koliko pumpati gume ? Unapred hvala.
Sačuvana
Aleksa Cokanlija
*
Van mreže Van mreže

Starost: 47

Onaj na dva tocka Kawasaki VN750

« Odgovor #5 poslato: 21. Октобар 2013. 09:27:00 »

Ulje 10-40 4 litra sa filterom... pise na cepu za sipanje ulja (bar na mom VN-u) Wink Vozim dve godine istog model iz 95 god ali sipam 15-50 motul i ''teram'' ga ko lud i nece da se pokvari  Cheesy Cheesy Cheesy
Salu na stranu ja sam vise nego zadovoljan tim motorom a i nisam ih puno vidjao na putu i skupovima,kao da nije popularan model.. to isto sam shvatio kad sam trazio neke sitnice za njega,nema nigde... ima na Ebay...
Ako natrcis negde napisi trebaju i meni neki delovi...
Pa se vidimo na putu
Sačuvana
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #6 poslato: 22. Октобар 2013. 08:46:18 »

Jbt, pa muka je za delove, pa to ti je. Ljudi, jel razmislja neko o tome da otvori moto otpad, ali pravi ? Mislim da ko bude to ozbiljno uradio u ovoj zemlji moze sasvim mirno da ceka starost. (finansijski)
Sačuvana
MAGNUM
**
Van mreže Van mreže

HARLEY DAVIDSON-MAGNUM CUSTOM

« Odgovor #7 poslato: 24. Октобар 2013. 09:22:48 »

Sa srećom da se vozaš.Pusti neku sliku da ga vidimo
Sačuvana

MK SPID
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #8 poslato: 24. Октобар 2013. 10:40:14 »

Evo par sličica, pre nego ga razbucam i počnem razne prepravke  Wink
Sačuvana
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #9 poslato: 24. Октобар 2013. 10:56:11 »

Ne mogu da ubacim slike. Evo linka na FB
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=548000201936644&set=p.548000201936644&type=1&theater
Sačuvana
dezon70
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 26. Октобар 2013. 07:01:12 »

ja ga imam 5 godina i za sad je sve kako se pozeleti moze....srecno i puno km ti zelim
 Smiley
Sačuvana
kolar.peter
**
Van mreže Van mreže

Starost: 39

Honda Shadow vt500

« Odgovor #11 poslato: 28. Октобар 2013. 12:16:03 »

Nemože se otvoriti taj link što si stavio ...
Sačuvana

Ride to live
Live to ride
MK ORLOVI
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!