18. Фебруар 2018. 02:27:28 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Virago535  (Pročitano 1980 puta)
sale92
*
Van mreže Van mreže

« poslato: 07. Септембар 2013. 05:33:10 »

Pozdrav svima jos jednom, ovo pitanje sam vec postavio na Predstavljanjima, doduse bezuspesno pa se nadam da ce ovde neko odgovoriti.  Cheesy
Imam 21 godinu i ovo bi mi bio prvi ozbiljniji motor (neracunajuci skutere do 200kubika). Pa bih voleo da cujem od vlasnika, na sta bi trebalo da obratim paznju prilikom kupovine, i koje su im mane. Visok sam 186, pa me interesuje koliko je motor udoban za putovanja na duze relacije, i koji model bi mozda trebao da uzmem u obzir jos iz te klase do 35kw. Budzet je oko 3500e, s tim da nisam neki majstor pa bih kupio sto je moguce noviju masinu dok malo ne udjem u fazon. Toliko od mene za sada!  Smiley
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Starost: 24

Yamaha Virago 535

« Odgovor #1 poslato: 08. Септембар 2013. 02:40:56 »

Iste smo visine otprilike i meni je virago za broj manji reklo bi se, sto meni licno ne smeta, navikao sam se. Za putovanje nije neudoban, ali nije ni bas nesto udoban, zavisi jel putujes sam. Problem im je anlaser, na to mozes da obratis paznju, inace ne bi trebalo da ima vecih problema. Ali, za taj novac mozda bolje da uzmes dragstar 650, malo je veci po gabaritima cini mi se, a i noviji je motor
Sačuvana
dr big
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 09. Септембар 2013. 09:42:24 »

Za te pare mozes da uzmes i Suzuki intruder 750.To je blago receno "magare " od motora i s njim nema problema oko odrzavanja i srazmjeran je tvojoj visini a snaga tu nije nesto drasticnija od toga sto tebi treba.Drag Star je veoma lijep i udoban motor ali je malo nizi i hoce da potrosi...ima neuobicajen sistem paljenja ("Fraj lauf" ili "kvacilo paljenja") koji je skup do j...,ne crkava samo od sebe ali nepravilnim alnasovanjem ode brzo (ne smijes prekinuti alnasovanje prije nego li upalis ili ako prekines alnasovanje moras sacekati da automat stane.
Sto se tice Viraga,prelijep i dobar motor ali za dosta manju konstituciju od tvoje.Tesko je upravljati motorom kad sjedis na "vrhu" guzice a koljena ti vire ispred motora...
To je neko moje misljenje.
Pozdrav
Sačuvana

Igor
sale92
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: 09. Септембар 2013. 11:12:31 »

Hvala na odgovorima, sto se tice Dragstara, njega nisam ni gledao, posto mi je dozvola do 35kw, a Virago ima 34, pa sam pretpostavljao da nemam sta ici na vecu kubikazu. Samim tim se ni Intruder750 ne uklapa. Evo sad sam pogledao Dragstara, i izgleda mi i lepse i masivnije od 535ice. Mada on ima 30kw, sad me to malo buni. Cheesy Da li to znaci da je Dragstarov motor mozda rastereceniji jer se manja snaga izvlaci iz vece zapremine motora, ili je u necemu drugom stvar?  sml(hm)
Sačuvana
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #4 poslato: 18. Октобар 2013. 06:18:06 »

Hvala na odgovorima, sto se tice Dragstara, njega nisam ni gledao, posto mi je dozvola do 35kw, a Virago ima 34, pa sam pretpostavljao da nemam sta ici na vecu kubikazu. Samim tim se ni Intruder750 ne uklapa. Evo sad sam pogledao Dragstara, i izgleda mi i lepse i masivnije od 535ice. Mada on ima 30kw, sad me to malo buni. Cheesy Da li to znaci da je Dragstarov motor mozda rastereceniji jer se manja snaga izvlaci iz vece zapremine motora, ili je u necemu drugom stvar?  sml(hm)
Gresis! Ja imam istu dozvolu kao i ti i iste smo visine. Moj Intruder 800 ima 29kw, veci je od viraga, a za te pare mozes da uzmes dosta dobrog Intrudera. Svakako je rastereceniji...evo ti 800 kubika, a 29kw-to je smesno za masinu, rastereceniji je! Fazon je sto na vecim obrtajima vise trose (za 0.5-1l)-sto je opet smesno.
Ja se kasno javljam mozda si do sada i kupio vec nesto.
Sačuvana
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Starost: 51

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #5 poslato: 19. Октобар 2013. 04:18:19 »

Ako do sada nisi kupio Viraga, poslusaj savete ovih ljudi koji su ti odgovorili i nadji nesto vece za te pare. Ne zato sto Virago nije dobar motor, vec zbog tvoje visine. Ja sam se otarasio Viraga samo zbog toga sto mi je bio mali. Imao sam i produzene komande, ali dzaba. Vec posle 100km. pocinju problemi i bolovi.
Sačuvana
tosha
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42

virago 1100

« Odgovor #6 poslato: 29. Новембар 2013. 09:36:43 »

Uzmi u obzir i Viraga 750 mveci je od 535 samo neznam koliko tacno ima kw.ali mislim da se uklapa u tvojih 35.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!