27. Мај 2018. 04:27:08 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Kako postici bolji zvuk?  (Pročitano 3591 puta)
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« poslato: 08. Април 2013. 01:44:05 »

Interesuje me par stvari. Vozim Intruder 800. Coper nije coper ako ne pali alarme na kolima. Na intruderu sam burgijom "10" razbusio malo izduve i dobio sam dublji zvuk, ali za moj ukus jos nije to to. Zanima me da li je neko vadio sve iz cevi-na bilo kom coperu, da li je potrebno stelovati karburatore posle toga i ventile, da li se gubi na snazi, startnosti i za koliko se potrosnja poveca? Pokusao sam da skinem nastavke i da ga probam, ali me je skidanje zezalo (zbog par stvari koje su toliko zapekle da samo brusilica pomaze) pa sam batalio.
Sačuvana
ZZ
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32

Kawasaki VN800A

« Odgovor #1 poslato: 08. Април 2013. 05:46:08 »

Ma brate brusilica i uživaj, ja sam sva metalna gomna povadio iz auspusi posle dva dana nakon kupljenog vulkana...isto 800ccma...i nisam ništa štelovao ventile i to, potrošnja ista, isto vuče, nema razlike...tj i ne znam kol'ko sam mog'o da vidim kako je iš'o za ta 2 dana xD...samo sedi i vozi
Sačuvana

Splinter
Van mreže Van mreže

Starost: 48

« Odgovor #2 poslato: 08. Април 2013. 07:01:26 »

Уф, уф, колико је само пута писано о овоме! Ма не би фабрика зачепила ауспухе тек онако без везе или због неких пописа о буци.

Ништа не дирај на Јапанеру! Хоћеш да пали аларме? Купи Harley Davidson! Тачка!
Sačuvana

Кад моћ љубави надвлада љубав за моћ, свет ће сознати мир!
honda m
*
Van mreže Van mreže

Starost: 51

HONDA CB 750 HAND MADE 1984.god

« Odgovor #3 poslato: 08. Април 2013. 07:12:19 »

Ne moras nista stelovati, sem ako nije elektronsko ubrizgavanje. Sto se tice performansi ne menja se nista, ni vuca ni potrosnja i ako se menja to je zanemarljivo. Savetujem ti da potrazis fabricki budzene topove za taj model. Pozz
Sačuvana

Mikelle
Manda
**
Van mreže Van mreže

Harley Davidson Sportster

« Odgovor #4 poslato: 08. Април 2013. 09:24:42 »

Interesuje me par stvari. Vozim Intruder 800. Coper nije coper ako ne pali alarme na kolima. Na intruderu sam burgijom "10" razbusio malo izduve i dobio sam dublji zvuk, ali za moj ukus jos nije to to. Zanima me da li je neko vadio sve iz cevi-na bilo kom coperu, da li je potrebno stelovati karburatore posle toga i ventile, da li se gubi na snazi, startnosti i za koliko se potrosnja poveca? Pokusao sam da skinem nastavke i da ga probam, ali me je skidanje zezalo (zbog par stvari koje su toliko zapekle da samo brusilica pomaze) pa sam batalio.

Kao bivši vlasnik tog motora (intruder 750 '86, al isti ku*ac), mislim da sam dovoljno kompetentan da te posavetujem. Nema potrebe da sečeš auspuh, samo pokidaj ta čuda što ima unutra a ima prigušivac ogroman plus staklenu vunu, ubacili japanci zbog zakona al kad se počupa, reži ko pit bull... Dakle masivan čekić u ruke i klin veliki i udri. Prigušivač je navaren na zidove izduva pa ćeš morati da zapneš žestoko. Nađi nekog drugara pozamašnog da sedne na motor i da ga drži dok ti to radiš. Kod mene je efekat bio zapanjujuć. Pre toga sam bušio ali je rezultat bio bedan, nedovoljno za moj ukus. Nakon počupanih prigušivača nisam mogao da prepoznam zvuk. Š to se tiče rada mašine i potrošnje, nikakve promene nisam primetio. Možda je čak i bolje povlačio posle intervencije, mada kontam da je to bio neki trip jer kad zaurla mašina imaš osećaj da letiš Smiley
Sačuvana

Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #5 poslato: 09. Април 2013. 06:42:21 »

Kao bivši vlasnik tog motora (intruder 750 '86, al isti ku*ac), mislim da sam dovoljno kompetentan da te posavetujem. Nema potrebe da sečeš auspuh, samo pokidaj ta čuda što ima unutra a ima prigušivac ogroman plus staklenu vunu, ubacili japanci zbog zakona al kad se počupa, reži ko pit bull... Dakle masivan čekić u ruke i klin veliki i udri. Prigušivač je navaren na zidove izduva pa ćeš morati da zapneš žestoko. Nađi nekog drugara pozamašnog da sedne na motor i da ga drži dok ti to radiš. Kod mene je efekat bio zapanjujuć. Pre toga sam bušio ali je rezultat bio bedan, nedovoljno za moj ukus. Nakon počupanih prigušivača nisam mogao da prepoznam zvuk. Što se tiče rada mašine i potrošnje, nikakve promene nisam primetio. Možda je čak i bolje povlačio posle intervencije, mada kontam da je to bio neki trip jer kad zaurla mašina imaš osećaj da letiš Smiley
[/quote]
Hvala Narode! I ja sam razbusio i sto kazes nije to to za moj ukus...Stanem pored R, a moj kao da je ugasen. Reci mi Mando sto se tice zvuka...bitno mi je da se ne dobije onaj traktorski zvuk,kao da neko lupa u praznu serpu, vec sto ti kazes da rezi kao pit bull?
Sačuvana
Manda
**
Van mreže Van mreže

Harley Davidson Sportster

« Odgovor #6 poslato: 09. Април 2013. 09:34:02 »

Rezi bre brate, ne znam dal ko pit ili ko rot ali zvuci opako Cheesy Salu na stranu, ne brini nista nego cupaj ta govna i onako nicemu ne sluze, samo guse motor. Performanse neces izgubiti sigurno, ima jos da istripujes kako bolje povlaci od nule. O traktorskom zvuku nema ni govora, fabricki izduv je dovoljno sirok a i zidovi su jaki i debeli, nema sanse da ne budes zadovoljan rezultatom. Ja sam ga tako vozio dugo i nauzivao se a i sledeci vlasnik ga je sa odusevljenjem kupio i cudio se dobrom zvuku. Samo busenje je slabo jer ta vuna i mreza koja je drzi upijaju zvuk i mala je razlika u odnosu na fabricku varijantu.
Sačuvana

Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #7 poslato: 10. Април 2013. 06:34:52 »

Nagovori me covek Cheesy. Sto kazes nije neka razliga kada se razbusi. Hvala na informacijama.
Sačuvana
Stranac
Van mreže Van mreže

Starost: Nije dostupno

----- Free Rider ------Yamaha XVS 650 Drag Star

« Odgovor #8 poslato: 10. Април 2013. 07:40:56 »

Aj pa ne budi lenj nego kad ga razbucas pusti ovde da cujemo i mi kako zvuci  Wink
Sačuvana
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #9 poslato: 11. Април 2013. 06:46:52 »

Aj pa ne budi lenj nego kad ga razbucas pusti ovde da cujemo i mi kako zvuci  Wink

Hocu sigurno. Nadam se da ce to biti u roku od 2-3 nedelje jer sam planirao i malo izgled da im izmenim Wink.
Sačuvana
andjelo
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: 03. Мај 2013. 09:24:35 »

ovako zvuci na hondi
<a href="http://www.youtube.com/v/IFeE5Sw4Ysc&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/IFeE5Sw4Ysc&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>
Sačuvana
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #11 poslato: 07. Мај 2013. 06:10:14 »

Super je zvuk! Izgleda da sam nasao odlicno resenje...nadam se da cu u roku od para dana postaviti da cujete.
Sačuvana
Dado
**
Van mreže Van mreže

Starost: 38

Princ 125 , Yamaha drag star 650 custom

« Odgovor #12 poslato: 12. Јул 2013. 09:20:31 »

Super je zvuk! Izgleda da sam nasao odlicno resenje...nadam se da cu u roku od para dana postaviti da cujete.

Palke ti reče za par dana a prodje par meseci  Wink
Sačuvana

Ne brže od života

mk ORLOVI
RavnoGorac86
Van mreže Van mreže

Starost: 31

« Odgovor #13 poslato: 15. Јул 2013. 12:32:05 »

Malo se zaneo covek Wink
Daj stvarno ako si radio nesto, postavljaj da oslusnemo tog "pit bula" Cheesy
Sačuvana

Live to ride, ride to live!!!
Palke
*
Van mreže Van mreže

Intruder VS800

« Odgovor #14 poslato: 15. Јул 2013. 06:26:29 »

HAHAHAHA, znam da sam obecao, ali nisam jos nista. Na kraju sam planirao na zimu da pravim nove topove, da mi ovi original ostanu. Videcu ovih dana harlijeve da nakacim, nabavio sam neke. Cim uradim kacim.
Sačuvana
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!