20. Август 2018. 11:58:07 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1] 2   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: I ja malo doterivao Viraga  (Pročitano 6226 puta)
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Starost: 24

Yamaha Virago 535

« poslato: 21. Август 2012. 07:02:48 »

Kupljen prosle godine u novembru. Kad je dosao izgledao je ovako:

dobio vizir uz njega koji sam kasnije montirao:

Onda nadjem interesantno stop svetlo ovde na forumu:

Malo poliranja:

Pa mi dosade stare rucke kojima je falio desni tegic,ili plasticni poklopac:

U medjuvremenu skinem prednji blatobran,trebao da se zavari,poceo da trese,pa mi se svidi kako izgleda bez i tako i ostane. Malo posle izbacim srednji lonac auspuha,dobijem dublji zvuk,taman toliko da ne smeta na putovanju.

Danas stigao Ape

Za sad ovako izgleda,ima jos stvari koje sam planirao,otom potom.  sml(pivo)
Sačuvana
GrooYa
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35

Suzuki Savage 650

« Odgovor #1 poslato: 21. Август 2012. 08:39:53 »

hehe poraslo magare Smiley svaka cast za ape, lepo mu je legao Wink i u pm da me uputis u poliranje viljuski Shocked

aba aba aba sml106598
Sačuvana
milkbane
*
Van mreže Van mreže

Starost: 32

Honda Shadow 600

« Odgovor #2 poslato: 21. Август 2012. 08:50:56 »

odlicno izgleda Smiley Gde si narucio ape?
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #3 poslato: 22. Август 2012. 11:13:05 »

hehe poraslo magare Smiley svaka cast za ape, lepo mu je legao Wink i u pm da me uputis u poliranje viljuski Shocked

aba aba aba sml106598

Poraslo,poraslo  Grin Ne mora ne pm,napisacu ovde,mozda sam napravio neku gresku pa me ispravi neko. Prvo smirgla,da se skine zastitni sloj,ja sam poceo od 600 zavrsio na 2000,u toku smirglanja povremeno skinem vodom opiljke i operem viljusku. Kazu da je najbolje da se smirgla samo u jednom pravcu,ja smirglao gore dole,jer mi je bilo lakse tako za smirglanje,a posle mi je bilo lakse za poliranje. Poliranje. prvo sam probao sa purol pastom. Odusevio sam se. Pertla jedna obicna(obmotas oko vile i samo vuces krajeve) i porol pasta i udri. Fenomenalno je ispalo. Ali pertlom nisam mogao ostale delove. Onda kupim Polir set iz Ade za poliranje aluminijuma(na pm kome treba sajt) i uradim istim redosledom i ostale delove. Nije tezak posao,ali dugo traje,a i zuljevi hoce da izadju od pertle  Grin Ako sam nesto izostavio pitajte.

odlicno izgleda Smiley Gde si narucio ape?

Ape narucio u Leskovcu,ljudi prave auspuhe za motore,Tora,pravili su mi po meri,po dogovoru. Kostao me 45e  Grin Prohromski,ispoliran do visokog sjaja. Imam jednu malu zamerku,krajevi se malo gibaju,tj deo od prve krivine do kraja,malo radi,neka 3-4mm,nije opasno,ali malo me nervira. Mada pretpostavljam da ne moze da ne mrda uopste,najbliza tacka gde su fiksirani je oko 35cm udaljena od kraja.
Sačuvana
(B)Ubica
*
Van mreže Van mreže

Starost: 55

Honda VT 600 C Shadow

« Odgovor #4 poslato: 29. Август 2012. 06:42:31 »

Nidžo interesuje me jedna stvar:da li posle poliranja aluminijumskih delova i doterivanja do visokog sjaja nanosiš neki zaštitni sloj,nešto da spreči oksidaciju istih?
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #5 poslato: 29. Август 2012. 07:22:30 »

Nisam nanosio nista do sad,kazu da moze da se prefarba bezbojnim lakom,malo izgubi sjaj ali zaustavi oksidaciju. S vremena ne vreme prodjem pastom ponovo,kad mi se ucini da izgubi sjaj. Ja mislim da nije neophodno,ne zahteva veliko odrzavanje ovako,ako zanemarimo brisanje posle pranja,da voda ne ostavi fleke.
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #6 poslato: 24. Септембар 2012. 09:48:42 »

Ape hanger nagnut ka pozadi malo,stoji vertikalno sad,melo sam preterao sa uglom gore na slikama.Nema potrebe da slikam ponovo. Grin
Onda ukradem ideju nekome za vojni ranac na motoru,taman dobro doslo za kisno odelo i prvu pomoc,a nisam morao da premestam signalizaciju.

Sada je dodat kais jos,ne primecuje se skoro,a dosta ga ucvrsti da ne landara. Dole je vezan kaisevima za donju viljusku,tako da ne moze da upadne ili smeta tocku.
Sačuvana
Goran535
*
Van mreže Van mreže

Starost: 52

Yamaha Virago 535 1992

« Odgovor #7 poslato: 25. Октобар 2012. 10:15:36 »

sml(o.k.) Volja, mašta i malo para preporode ljubimca. Sviđa mi se tvoje motorče. Guvernal posebno. Takođe i ja planiram da ga promenim, ali se dvoumim oko oblika i visine. Š to se tiče poliranja i šmirglanja, to sam apsolvirao ovih dana. Još mi bride jagodice Tongue Na kraju se to isplati kad završiš posao sedneš kraj mašine, a ona blista.  Grin
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #8 poslato: 26. Октобар 2012. 09:27:17 »

Moj je visine oko 30cm i meni je taman,nisam hteo vislji i zbog estetike i zbog voznje,da ne preterujem. Planirao sam da ne doceka prolece ovakav,bice farbanja,poliranja i radova sto se tice mehanike,volim da cackam sta cu  Grin
Sačuvana
brm-brm
*
Van mreže Van mreže

Starost: 46

Yamaha SR 250 SE (1983)

« Odgovor #9 poslato: 04. Новембар 2012. 07:35:25 »

Odlicna ideja ovo sa borbenim rancem, moram da probam!
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #10 poslato: 01. Март 2013. 05:53:48 »

Danas pocelo rasturanje,nakupilo se nesto delova,ostatak stize do 10. marta,a valjalo bi da se odradi sve to pre nego sto pocne sezona,da budem miran posle. Skinuo sissy bar i svidi mi kako izgleda bez njega,tako da postoji mogucnost da takav ostane za sezonu.

Rasturen danas zadnji blatobran i signalizacija,videcu sta ostaje a sta trazi novog vlasnika. Blatobran je dosta ispucao,morace da se zavari i ojaca sve pre nego sto krene smirglanje i gitovanje. Treba naci dobrog majstora koji ce to da odradi sve,komplet varenje,ciscenje,gitovanje i farbanje. Koliko ce to otprilike da izadje? Da me ne lupa po usima neko nepotrebno,nisam do sad farbao tako nesto i nemam predstavu.

Sutra se rastura dalje,danas nisam imao puno vremena pa nisam Bog zna sta uradio.
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #11 poslato: 11. Април 2013. 02:50:18 »

Malo se razvukli radovi,ali trebalo bi da bude gotov do kraja sledece nedelje. Odradjena zamena opruga kvacila,ulja,filtera,svecica,stavljan merac temperature ulja,12v uticnica i sve sto je planirano. Nisam puno slikao faze rasturanja jer su mi bile masne ruke non stop. Tek danas odneo delove na farbanje,ide u drugu boju. Slike kad stigne sa farbanja.
Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #12 poslato: 20. Април 2013. 02:14:24 »

Do juce izgledao ovako

Sinoc stigli delovi sa farbanja,boja na slikama dosta vuce na roze,u stvari je crvena sa krupnim perlama

S tim sto boja na suncu izgleda dosta drugacije

I probna voznja

Radovi nisu gotovi ali se obustavljaju na (ne)odredjeno vreme,krece voznja  smlchoper

Sačuvana
Nikolaaaa
**
Van mreže Van mreže

Yamaha Virago 535

« Odgovor #13 poslato: 01. Јун 2013. 10:07:47 »

Mali update.

Sačuvana
RavnoGorac86
Van mreže Van mreže

Starost: 32

« Odgovor #14 poslato: 02. Јун 2013. 01:09:48 »

Izgleda savrseno, nema sta!  applause
Jedino sto mi bode oci i sto mi se ne svidja je mesto na kojem stoji reg.tablica...mozda je mogla da se postavi negde nize. Sve ostalo je vrhunski, pogotovo boja i ape Smiley
Sačuvana

Live to ride, ride to live!!!
Stranice: [1] 2   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!