25. Мај 2018. 07:25:53 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Prvi put s motorom na letovanje. Potrebni saveti.  (Pročitano 6519 puta)
olz
*
Van mreže Van mreže

Starost: 38

Honda shadow spirit 750

« poslato: 15. Јул 2012. 09:40:10 »

Drugari,
planiram put u CG sad u subotu (21.jul).
To ce mi biti najduze putovanje u mom, ne bas dugom, bajkerskom stazu.
Zato su mi potrebni saveti iskusnijih kolega Smiley
(procitao sam dosta korisnih stvari ovde http://forum.coper-srbija.com/index.php?topic=44431.0 ,ali ipak da proverim).
Pitanja:
1. korećem iz Niša, krajnja destinacija Kotor. Pošto ne žurim, mislim da prenoćim negde na pola puta. Neki predlog? Pada mi na pamet Zlatibor ili Biogradsko jezero.
2. da li je i sta potrebno nesto specificno od dokumenata (neka osiguranja, specijalne dozvole itd...)?
3. Pretpostavljam da je najbolje vreme za vožnju rano ujutru, i (recimo) do 300km dnevno. Sta mislite o tome?
4. Neki saveti za voznju kroz CG? Sta u slucaju kvara? Pomoc na putu, ovo ono? 
5. Jos neki (bilo kakav) savet bi bio dobro dosao.

I da, ako neko hoce da se pridruzi na ovom putu (ili na nekom delu puta), dobrodosao je   Smiley

Sačuvana
Manda
**
Van mreže Van mreže

Starost: 32

Harley Davidson Sportster

« Odgovor #1 poslato: 16. Јул 2012. 02:51:20 »

Citat
krećem iz Niša, krajnja destinacija Kotor. Pošto ne žurim, mislim da prenoćim negde na pola puta. Neki predlog? Pada mi na pamet Zlatibor ili Biogradsko jezero.
Najbolja destinacija za nocenje ti je motel kod jezera Kokin Brod. Mislim da je nocenje 1000 din ali nisam siguran. Sam motel se nalazi odmah pored magistrale 100inak metara od brane. Hrana je ekstra kvalitetna i jeftina a za nocenje ne znam kako je, kazu da je ok ali je zato jezero najlepse u tom delu Srbije. Sto se tice Biogradskog jezera... Bio, video, zazalio. Savetovao me pandur na carini da svratim tu obavezno (verovatno mu vlasnik neki rodjak). Sumetina najobicnija, sve naplacuju pa cak i vazduh (bez zezanja, imaju rampu odmah na skretanju sa glavnog puta). Komarci ce te urnisati a kad ljubazni domacini vide da nisi dosao besnim autom, smorice se opasno pa ces na kafu cekati 40 min.

Citat
Neki saveti za voznju kroz CG
Cuvaj se pandura. Pokvareniji su od ovih nasih 10ak puta a i maloumniji. Mere brzinu motociklistima i naplacuju kazne a i ovako zaustavljaju iz ciste obesti. Posebno otvori oci od Budve do Kotora, tu se sjate ko lesinari jer su vozaci umorni od puta a kad vide more svi se napale pa opale po gasu. Cekace te sigurno posle velikog tunela pred samim ulaskom u Kotor. Ako te zaustave 10e resava problem ako su sitniji prekrsaji u pitanju. Inace ne videh nijedan pandurski motor, pa se i tu otvaraju razne mogucnosti...

Na granici nemoj ni slucajno da cekas nego se provuci kako znas i umes pored auta inace ces ostati 2 sata na nemilosrdnom suncu

Od dokumenata sve redno ko u Srbiji, zeleni karton ti ne treba a na granici se prolazi samo sa licnom kartom.
Sačuvana

Bolje zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!
olz
*
Van mreže Van mreže

Honda shadow spirit 750

« Odgovor #2 poslato: 16. Јул 2012. 11:23:28 »

Hvala za savete.
U vezi cekanja na granici, da li postoji neko nepisano pravilo da se motori propustaju tj. da ne cekaju u kolonama?

Da li je potrebno da se uzima neko zdravstveno osiguranje (to obicno daju agencije kad se preko njih ide na letovanje) i da li je to uopste potrebno za CG ?
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #3 poslato: 16. Јул 2012. 11:27:32 »

Hvala za savete.
U vezi cekanja na granici, da li postoji neko nepisano pravilo da se motori propustaju tj. da ne cekaju u kolonama?

Postoji. Do duše može da se nadje i neki nervozni automobilista da odreaguje, ali ti se samo mudro praviš lud i lagano pred rampu.  Wink
Sačuvana
olz
*
Van mreže Van mreže

Honda shadow spirit 750

« Odgovor #4 poslato: 16. Јул 2012. 05:00:01 »

@â„‚rni Leptir

hvala Smiley

Upravo sam pokupio motor od majstora.
Novi lanac i lancanici, pritegnuto, nastelovano.  sml(o.k.)
Sačuvana
gazi91
*
Van mreže Van mreže

princ 250

« Odgovor #5 poslato: 18. Јул 2012. 09:07:51 »

moj ti je predlog da na netu potrazis br telefona svih mogucih servisa i slep sluzbi na pravcu kojim ces ici...  isto tako posto ces ici za kotor moj ti je predlog da ides kroz bosnu ili pljevlje-zabrljak-niksic-grahovo  jer su i tu putevi lepo sredjeni a daleko manje prometni nego standardna ruta kolasin-podgorica(znam iz iskustva,moji zive dole,pa cesto putujem)...  p.s. ja cu isto krajem meseca mojim princom iz subotice za tivat   sml106598 smlbike
Sačuvana

ride on brothers
draki
Van mreže Van mreže

Starost: 27

Јамаха Вираго 750

« Odgovor #6 poslato: 18. Јул 2012. 09:19:14 »

Ponesi sto vise dobrog raspolozenje i sve ce biti super Wink Srecan put i lijep provod Wink
Sačuvana

МК БИЈЕЉИНА РЕПУБИЛКА СРПСКА

paja piton
**
Van mreže Van mreže

Starost: 47

Kawaski en 500

« Odgovor #7 poslato: 18. Јул 2012. 06:03:24 »

naoružaj se strpljenjem,
ignoriši rupe i zakrpe na putu,
lep provod,
Sačuvana