15. Децембар 2018. 06:54:47 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Jel sam ja lud sto mi je Hit&Run cudan?  (Pročitano 2159 puta)
GrooYa
**
Van mreže Van mreže

Starost: 35

Suzuki Savage 650

« poslato: 29. Април 2012. 12:25:58 »

1 sat ujutru, neka klopa u centru grada da se napune baterije, stojimo drugar i ja ispred kioska i cekamo meze. po zvuku prepoznajem da nailazi neki kruzer i zabavljam se tako sto pokusavam da pogodim koji je motor u pitanju (naravno nisam pogodio) i pogledom pratim motociklistu... Motociklista ima pravo prvenstva, i uz zmigavac skrece desno u ulicu koja nema prvenstvo prolaza, odakle nailazi Fiat Uno, koji je mislio da je dobra ideja da vozi levom trakom i na krivini obara motoristu, usput ignorisuci znak koji govori da nailazi na ulicu sa pravom prvenstva. istog sekunda krecem ka njima, da bi sekund kasnije fiat (koji je oborio motor) dao gas i krenuo da bezi sa mesta nesrece. obzirom da sam vec bio u pokretu, samo produzavam do sredine ulice (koja je siroka) da bih video tablice, jer sam skapirao sta hoce. prilazim liku koji se tek dize sa asfalta, kao dobro je, odguramo motor sa strane, nateram ga da odsedi 15 minuta pre nego sto se usudi da sedne na motor, zbog adrenalina i cega vec. e sad tu sledi moje najvece iznenadjenje, na moje pitanje jel hoce da ja pozovem policiju kaze mi :"ma jok, cimanje mi to... tracenje vremena" - rekoh - covece zapamtio sam im tablice, fiat uno je, ja cu da ti budem svedok, video sam sve sta se desilo, i evo drugar, imas 2 svedoka, sta je problem? "ma neka... idem od pirota sa svadbe i nista, tek ovde u gradu me budala pokupi". ja u soku. ajde da je to zbog toga sto mu je drago sto je izvukao zivu glavu, nego obilazi svaki cas oko motora i zagleda sta je sveza ogrebotina i gleda dal se motoru nesto desilo i samo pita oko motora.

e sad ne znam sto sam ja vama sve ovo napisao, verovatno jer sam krenuo da izvucem momke iz auta iako nisam bio akter dogadjaja, i verovatno zbog toga sto sam zbunjen pa imam potrebu da mi neko objasni kako je to normalno? ako mi motoristi ne trazimo svoja prava i ne prijavljujemo najmanje atake na nase zivote (decko je imao vise srece nego pameti, mogao je da strada ispod auta), ko ce to da radi umesto nas? ko je dokon neka mi otkuca ako mu nije tesko da li sam u pravu ili ne - jako me zanima.
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #1 poslato: 29. Април 2012. 04:42:36 »

Lepo ti je rekao čovek da ide sa svadbe...  sml(pivo) ... da ne bude posle skuplja dara nego mera  Wink
Sačuvana
GrooYa
**
Van mreže Van mreže

Suzuki Savage 650

« Odgovor #2 poslato: 29. Април 2012. 10:11:14 »

nije da sam neki strucnjak, ali mi nije delovao ni pripito... jes malo sunjavo....ne znam. ako je do toga, jebiga boze...
Sačuvana
SALE
Van mreže Van mreže

Starost: 44

« Odgovor #3 poslato: 29. Април 2012. 03:14:53 »

:no

Za manje udese, sa malom materijalnom stetom, dovoljno je da sa drugim vozacem popunite Evropski obrazac o nezgodi (dobijate ga pri osiguranju vaseg motora, i u obavezi ste da ga nosite sa sobom) i odete u ambulantu da vam, zvanicno, konstatuju zdravstveno stanje. Onda dan, dva kasnije sa ta dva papira idete u njegovo osiguranje da podnesete zahtev za naknadu materijalne i nematerijalne stete.
Ova nematerijalna je oko 1.000 evra i za najmanje povrede (ogrebotine, masnice) pa ako vam ne treba novac a vi onda nemojte to da radite, da ne pominjem da osiguranje mora da vam isplati i svu kompletnu materijalnu stetu na motoru, gde mozete da "provucete" i neku ogrebotinu od ranije.

Lacika je o ovim situacijama napisao veliki tekst i treba to procitati, da se zna , sta u tim , ne daj boze situacijama, covek treba da uradi.
Sačuvana

...nemacka medicina je najbolja na svetu...
GrooYa
**
Van mreže Van mreže

Suzuki Savage 650

« Odgovor #4 poslato: 29. Април 2012. 07:36:01 »

upravo o tome i pricam. kako je logicno da bajker predje preko toga da ga neko obori sa motora, pa jos da taj neko resi da pobegne sa lica mesta. znacajna je suma ta koju si naveo, ali jos znacajnije je preuzeti nesto protiv takve nesmotrene voznje po mom misljenju
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #5 poslato: 29. Април 2012. 09:47:08 »

:no

dovoljno je da sa drugim vozacem popunite Evropski obrazac o nezgodi

Auuu, ja skroz zaboravih da nisam ovo u opšte dobio, dobro si me podsetio.  Wink

p.s. ni na meni se ne vidi kad popijem 4-5 piva, ali sasvim dovoljno da se ostane bez dozvole.
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!