16. Децембар 2017. 03:48:54 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Uvoz Motocikala iz Amerike  (Pročitano 15963 puta)
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #45 poslato: 16. Јануар 2012. 10:10:21 »

To je adresa jednog od bezbroj dilera koji prodaju polovna vozila a cena krajnja prema kupcu.
Taj motor po toj ceni moze da kupi ko god hoce....to nema veze sa uslugom koju sam ponudio...
Sačuvana
finish
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #46 poslato: 17. Јануар 2012. 12:03:44 »

Pogledao sam sinoc taj sajt,pa bogami kako god okrenem tu bi svaki model HD sem Sportstera izasao preko 10000 e,a za te pare je vec totalna ludost voziti bajk,bar za nas proletere.Za tu lovu bi ja mislim mogao kupiti i ovde.Juce sam iscitavao ovaj sajt pa sam nasao ne znam pod kojom temom neki je lik nudio Road Kinga sa 8000km originalnih za 10000e.Tako da je nama jedini spas uvoz nekog ostecenog motora pod uslovom da je i cena pristupacna i da se uvoz uradi posteno a ovo ostalo sve iziskuje previse love.
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #47 poslato: 17. Јануар 2012. 06:24:21 »

U pravu si,oglasi koje gledamo preko neta su uglavnom postavili dileri ili redje privatna lica.Razlika je jedino u tome sto dileri nude lizing a privatna lica traze placanje u kesu,u svakom slucaju cene su zaista visoke,mada nama deluju primamljive.Ipak niko nece platiti trazenu cifru,ocekuje se cenkanje i neka razumna ponuda za vozilo(kao i kod nas)....mada kada se na cenu doda cena prevoza,papirologije(dileri naplacuju popunjavanje dokumenata),izvoza,carine, i drugih troskova prilikom uvoza...tada kupljeno vozilo kosta obicno mnogo skuplje od planirane cifre..

Sačuvana
finish
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #48 poslato: 17. Јануар 2012. 08:23:43 »

Pa da, kako god da racunam tesko da motor moze ovde da izadje ispod 5000e sto za danasnji standard je poveca cifra.A koliko vidim tesko se motori posle mogu prodati tako da bilo koji motor kupis bice ti motor za zivot osim ako ga nedas bruka ispod cene a onda sta si uradio.Evo gledam na oglasima mislim da je kupujem prodajem covek iz Sabca prodaje Yamahu xvs 950 Midnight Star 2009god,sad registrovan za 4800e.pA TAJ MOTOR NOV JE 8500-9000 e,za 4800 je vise nego povoljno,onda mu dodje da je ta varijanta mogo,mnogo povoljnija od bilo kakvog uvoza.Ali nije pravilo tako je sad naislo,verovatno coveku treba lova sta ce mu motor u januaru. 
Sačuvana
Mitar Decilitar
Banovan član
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #49 poslato: 17. Јануар 2012. 08:38:11 »

Motor je mozda skinut s osiguranja ?....zat i je po te pare
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #50 poslato: 17. Јануар 2012. 09:19:21 »

Upavo tako,buduci kupci dobro proverite vozilo pre kupovine,mnogo niska cena, ispod realne, moze da znaci nesto tako ili slicno...

Vozila iz USA mogu jednostavno da se provere,svaki odlazak u servis ili bilo koju prepravke se uredno beleze u tkz. rekordu za to vozilo...postoje podaci o predjenoj kilometrazi(milje) i svi servisni zahvati koji su radjeni za to vozilo....prosek je jedan rekord godisnje.Sem ako nije bilo udesa sa tim vozilom tada se u jednom kratkom vremenskom periodu unosi vise podataka.Prvo podaci o udesu i kasnije o popravkama koje radi ovlasceni serviser.Prepravke u kucnoj varijanti nisu dozvoljene,cak se zakonski sankcionisu.Dozvoljene su samo sitne prepravke, kao sto su zamene sijalica i tome slicno.Necu da kazem da se svi vlasnici toga pridrzavaju ali vecinu servisa radi ovlasceno lice.To mnogo znaci za kupovinu polovnog vozila.
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #51 poslato: 20. Јануар 2012. 08:48:13 »

Evo jos nekih slika sa danasnje aukcije....H-D fat boy,2001 godiste....prodat za 4550$
Sačuvana
slobans
Van mreže Van mreže

Starost: 58

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #52 poslato: 21. Јануар 2012. 08:39:14 »

Trziste preko bare, kao i svako drugo treziste uostalom, ima nekih specificnosti o kojima treba voditi racuna:

prvo: domace marke HD, Victory, Buell ne tesko mozes naci tako lako ispod cene,
drugo: delovi su dzabe, mnogo jeftinisi nego u evropi a gotovo kod nas
trece: rad na popravci-sredjivanju motocikla je veoma skup (za nase pojmove)

Dakle, ako hoces da prodjes povoljno, za nase uslove, treba da maksimalno koristis RAZLKE truzista - trazis polovnog Japanca, koji je lakse ostecen, narucis iz USA odmah i potrebne delove, i ovde kada dodje ulozis jos malo rada da ga dovedes ured. Nema preterane filozofije, na tome dileri zarade.

Japanske chopere manje zapremine, DragStar 650, Shadow, C50 itd tamo tretiraju kao sissy bikove - kupis zeni ako zapne da se i ona voza po skupovima. Moj drugar je sav srecan po doloasku u USA kupio novi Shadow, pa kada je ukapirao da ga svi gledaju kao pocetnika - otprilike kao sto poneki ovde sa prezirom gledaju Kinorad 150 - prodao je u bescenje i uzeo polovni HD.

Da se razumemo - ja sam dve godine u salonu prodavao Kinroad-e i ne mislim nista lose o tom motoru - za te pare ne mozes da dobijes vise, to je cinjenica. Ali je cinjenica i to da pojedini motorasi ovde sa podsmehom gledaju na kineze.

I svakako, cela transakcija, zbog povelikih troskova transporta, spedicije, carine, poreza itd se ne isplati za male pare - treba racunati na minimalno 4000-5000 eur bruto.

@finish - i ja sam video onaj XVS950 2009, sumnjivo je jeftin, nema ih u nemackoj za te pare.
Sačuvana
Splinter
Van mreže Van mreže

Starost: 48

« Odgovor #53 poslato: 21. Јануар 2012. 09:03:28 »

Evo jos nekih slika sa danasnje aukcije....H-D fat boy,2001 godiste....prodat za 4550$

Evo, lepog primera za kompeltiranje cele price. Ovaj motor je prodat na aukciji za  4550$ to je 3507.8256 EUR + prevoz do broda + prevoz do Srbije + carina (da li ima jos koji + ?)  = Koliko to bude u Beogradu?

Ako moze okvirno +/- 200 eura!
Sačuvana

Кад моћ љубави надвлада љубав за моћ, свет ће сознати мир!
finish
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #54 poslato: 22. Јануар 2012. 11:24:30 »

Motor je mozda skinut s osiguranja ?....zat i je po te pare

Gledam danas ona Yamaha xvs 950 sad spustena na 3900e garant je neka varaja  ili je havarisana ili nema mamu i tatu
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #55 poslato: 22. Јануар 2012. 11:46:19 »

Razumem da sve potencijale kupce interesuje iskljucivo cena ali opet napominjem da je jako tesko dati pravi iznos na kraju.Ovaj motocikl je bio dosta udaljen od zbirnog magacina odakle organizujem prevoz do Beograda.Ali ipak cu pokusati dati neku cenu da imate uvid u krajnje troskove.Mada oo vozilo mozda nije bas merodavno,obzirom da je bilo bez ostecenja i daleko od magacina.

Motor placen              4550$
Provizija osiguanju        500$  (priblizno, zavisi od izlicitirane sume)
prevoz do magacina      500$  (zavisi od lokacije-do luke blizu NY)
Prevoz do BG               775$  (profesionalno i sigurno,bez dodatnih ostecenja)
Slanje dokumenata         50$  (brza posta sa osiguranjem)
-------------------------------------------------------

Moja provizija             500e (ukljucuje licitaciju,dokumentaciju i organizovanje prevoza do BG)
Spedicija i troskovi oko 150e
Carina i porez           ? 1200e (vozilo ide na ime kupca)
         +registracija
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #56 poslato: 02. Фебруар 2012. 08:34:03 »

Evo jos jednog motocikla sa vecerasnje aukcije u pitanju je FXST, 97 godiste, sa 4313 milja na satu.
Prodat je za 4300 $
Sačuvana
finish
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #57 poslato: 03. Фебруар 2012. 03:48:51 »

Onaj Fat Boy 2001 mi zvuci mnogo povoljnije od ovog.Pristojnije izgleda , noviji je ,a skuplji samo par stotina $.
Sačuvana
salev
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #58 poslato: 03. Фебруар 2012. 09:19:36 »

Ipak je u pitanju aukcija,neretko se desavaju da postignuta cena nije ni slicna za isti model i godiste na nekoj drugoj lokaciji...U tome i jeste car kupovati na taj nacin....Osim toga polako ide prolece,dileri se snabdevaju dvotockasima...i cene rastu iz nedelje u nedelju...
Sačuvana
finish
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #59 poslato: 12. Фебруар 2012. 10:36:40 »

Pa da, kako god da racunam tesko da motor moze ovde da izadje ispod 5000e sto za danasnji standard je poveca cifra.A koliko vidim tesko se motori posle mogu prodati tako da bilo koji motor kupis bice ti motor za zivot osim ako ga nedas bruka ispod cene a onda sta si uradio.Evo gledam na oglasima mislim da je kupujem prodajem covek iz Sabca prodaje Yamahu xvs 950 Midnight Star 2009god,sad registrovan za 4800e.pA TAJ MOTOR NOV JE 8500-9000 e,za 4800 je vise nego povoljno,onda mu dodje da je ta varijanta mogo,mnogo povoljnija od bilo kakvog uvoza.Ali nije pravilo tako je sad naislo,verovatno coveku treba lova sta ce mu motor u januaru. 
Cuo se sa covekom koji prodaje Yamahu,joj majko sad mu je cena oko 3500e sta mislite o cemu se radi?Nista sto ne predpostavljate,otisla je ova zemlja u offside.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!