22. Октобар 2018. 03:33:50 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: [1]   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: OBAVEŠ TENJE!  (Pročitano 2901 puta)
Crni Leptir
Gost
« poslato: 15. Октобар 2009. 08:05:34 »

Dragi moji drugari, klupski prijatelji i forumaši!
Želim malo da se osvrnem na rad foruma u proteklih 10 ipo meseci koliko isti postoji, i da vam dam sugestije za ubuduće učestvovanje u diskusijama, kako bi održali i unapredili kvalitet kako foruma tako i kluba.
Kada sam došao na ovaj forum, bio sam redni broj 26. Forum u ovom momentu broji 458 članova, što nije neka extra cifra ali kako stvari funkcionišu, taj će se  broj do leta udvostručiti. Sa tom cifrom, sa svakodnevno prisutnih 60 članova i sa 1641 pregleda stranica u proseku dnevno, ipak smo jedan od najjačih klubskih foruma na našim prostorima. Uvid u statistike možete proveriti ovde To nije zasluga samo Saleta, Crnog Leptira ili Lacike, već svih nas koji smo na ovaj ili onaj način reklamirali klub i dovodili ljude na forum. Neki od vas su to činili lično, neposredno, a ja sam to opet u glavnom radio putem googla, i drugih sajtova gde smo se mogli izreklamirati.
Sledeće što želim da vam kažem, vezano je za pravila, što pisana, a što nepisana koja se podrazumevaju u društvu a i na ovom forumu. Sticajem okolnosti napravio sam i uredjivao više foruma, a registrovan sam ni sam ne znam na koliko. Na svim tim forumima, verujte mi, pravila se mnogo jača i poštuju se mnogo više nego kod nas (mi smo valjda preuzeli pravilo kluba da nema pravila). Jedan, dva spama, upozorenje, treći: ban. Tako funkcionišu. Oni koji nisu tako radili pretvorili su svoje forume u nešto što najviše lici na pijacu. Ja ne bih želeo da se i nama desi od jednog lepog foruma napravimo pijacu, da se ne zna ko gde piše, šta, kome i iz kojih razloga i pobuda.
Ne želim da budem dežurni policajac, i sami znate koliko mi je to mrsko, ali zamolio bih vas samo da ubuduće izbegavate spamovanje na temama. (Za one koji ne znaju, "spam" je skretanje sa teme) Svaka tema otvorena u poslednje vreme ima svojih najmanje 5 spam postova i ide u nekom sasvim drugom pravcu, koji je često i na granici provokacije, bezobrazluka pa i vulgarnosti. Ne želim nikoga da imenujem, na kraju krajeva i ja sam znao da skrenem sa teme više puta. Nećemo zbog toga nikome glave otsecati jer mi nismo nekakvo virtuelno društvo inernet fanatika već braća po točkovima kojima je internet, pa može se reći nužno zlo, ali daj bar da održimo neki nivo kada smo već tu. Nikome nije zabranjeno da ostavi svoj komentar tamo gde ima mesta komentaru i ako je on u granicama ukusa, pa čak i da malo otstupi od naslova teme, ali vas molim da ne pravite od svake teme cirkus! Takve postove ću ubuduće brisati. Zbog toga sam i napravio Čat kao i temu Priče za šankom. Tu možete pisati kad hoćete i o čemu hoćete, normalno opet u granicama pristojnosti.
I još jedna veoma bitna stvar. Zamolio bih članove kluba da svoje primedbe na funkcionisanje kluba ostavljaju u delu za članove kluba. Mislim da nema potrebe da objašnjavam zašto. Možda se i ja ne slažem sa nekim stvarima ali to komentarišem tamo gde treba ili u opšte ne komentarišem. Forum je javni servis kao i štampa i televizija. Sve što ovde napišete vidljivo je celom svetu, pa čak i onima koji nisu registrovani a koji nas pronadju preko googla, a to nije mala stvar. Zbog toga ostavite vaše rasprave za neka druga mesta koja su predvidjena za to. Zamislite sada novoregistrovanog člana koji upadne u jednu takvu temu, ili još gore upadne u "mašinu" ljudi koje on ne poznaje a koji se izmedju sebe poznaju. Pa razmisliće dobro da li da se vrati na forum, a da ne pričam o klubu. Umesto toga bilo bi lepo kada bi tu energiju trošili na smišljanje kreativnih tema za naredne hladne dane, a ja sam tu kao tehnička podrška ako treba da se doda još neki podforum i sl.
Eto to je ukratko ono na čemu ćemo raditi u narednom periodu.
Na ovo obaveštenje nemate pravo žalbe!  Grin
Hvala na pažnji.

Administracija foruma
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #1 poslato: 27. Март 2010. 01:33:18 »

Najlepše molim sve članove foruma a posebno članove kluba, da vode računa šta pišu, gde pišu, da ne spamuju teme, da se ne upuštaju u pripucavanja na temama gde za to nije mesto (imate privatne poruke). Ako nemate ništa konkretno da kažete na nekoj temi, shvatite da niste dužni ništa ni da napišete. Zaista vas drugarski molim da ispoštujete neka osnovna pravila koja važe na svim forumima pa i na ovom. A da ne bi vagali ko je za banovanje a ko ne, svaka tema u kojoj se i posle brisanja tema i upozorenja krene ponovo sa spamovima, biće zaključavana, pa tako dok ne zaključamo ceo forum, ukoliko nam je to cilj.

Sačuvana
Administracija
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: 06. Јул 2011. 10:20:53 »

Molim sve forumaše da ponovo pročitaju predhodna dva posta u uvoj temi .
Analizirajući statistiku foruma nameće se utisak da je ovo postala "pijaca" a ne tematski forum.
Ubuduće se neće tolerisati off-ovanje ,neumesni komentari,otvaranje tema koji narušavaju osnovnu koncepciju ovog foruma i isti će biti sankcionisani,banovanjem
Sačuvana
Stranice: [1]   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!