20. Октобар 2018. 12:06:35 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 4 [5] 6   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Hot Rod  (Pročitano 17011 puta)
slobans
Van mreže Van mreže

Starost: 59

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #60 poslato: 19. Март 2013. 09:30:48 »

Ja, pomalo, tako zadnjih cetrdeset godina...

Od kad sam prvi put video Opel olimpiju, zamisljam je sa produzenom haubom, tj. produzenim prednjim delom bez haube i V8 motorom.
Sačuvana
felix
Van mreže Van mreže

FUCK THE FACTORIES ... F.T.W ...

« Odgovor #61 poslato: 19. Март 2013. 09:39:22 »

.....im'o ja Olimpiju .... al' ne uradi ništa ..... falila mi jaja, pare vreme i iskustvo ..... jbg ....
Sačuvana

Brothers in thinking in attitude, respecting others and belonging to no one. Sworn to Old School and fraternity which unites them, thunder the roads heavy as steel and sharp as a sword! F.T.W. Amen!!!
slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #62 poslato: 19. Март 2013. 10:07:13 »

Vremena, pre svega beskonacna kolicina vremena! Jednom sam to prosao sa ovim cudom dole:

... al sam bio skoro dvadeset godina mladji. A sad bi me nesto ovako interesovalo, Evropski (nepostojeci) rat rod style:

... naravno, zbicane felge!
Sačuvana
slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #63 poslato: 19. Март 2013. 10:23:21 »

Ili ovako nesto, ha, ha... za ovo ima delova u srbistanu vise nego za americke V8, garant

Sačuvana
slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #64 poslato: 19. Март 2013. 10:26:00 »

Evo ga jos jedan nas, Evropski. Malo lepsi:

Sačuvana
ACY
*
Van mreže Van mreže

Starost: 42

HD

« Odgovor #65 poslato: 20. Март 2013. 06:31:56 »

Znaci nisam jedini koji razmislja u opel olimpiji + V8.

Nesto mi ostale se ne svidaju, buba itd.

Samo bi trebalo da nadem neku olimpiju al ne treba mi ceo, moze bez motora haube i blatobrana. Smiley

Cuo nesto da ima neko u vrnjackoj banji za njih dosta delova samo bi trebalo neki kontakt da se nabavi.

felix, jesi prodao olimpiju?
Sačuvana
felix
Van mreže Van mreže

« Odgovor #66 poslato: 20. Март 2013. 02:22:10 »

.... ja moju poklonio 97. doš'o iz vojske, radionica stara beše mala a mene žao da je držim u avliji na kiši i tako je dadoh drugaru iz detinjstva ...

.....Branko MC iz Petrovca na Mlavi, mnogi ga ovde znaju radi jednu Rusku Pobedu trebalo bi da izgleda vako ...

Sačuvana

Brothers in thinking in attitude, respecting others and belonging to no one. Sworn to Old School and fraternity which unites them, thunder the roads heavy as steel and sharp as a sword! F.T.W. Amen!!!
felix
Van mreže Van mreže

« Odgovor #67 poslato: 20. Март 2013. 02:30:01 »

....@ slobans, jel ona 7 bila replika  Huh? po felnama bi rek'o da jeste ... de nešto malo više o njoj ...
Sačuvana

slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #68 poslato: 20. Март 2013. 09:08:50 »

Da, replika 1:1. Blatobrane prednje i zadnje mi je doneo drugar iz Engleske, sve ostalo je rucni rad, mahom moj i mojih drugara.

Donor je bio tastin Moskvich 412. Od njega je kompletan predni trap, motor, menjac, diferencijal. Zadnje vesanje sam pravio kombinijuci ladino i opela kadeta.

Sasija varena od celicnih cevi 60x40 i 30x30. Kokpit je od vodootrponog spera presvucenog aluminijumskim limom sa spoljasnje stranje.

Imao sam neke nacrte (bas prave crteze), takodje iz engleske donesene i gomilu fotografija iz novina. Tada nije bilo interneta. Evo par slicica:

Sačuvana
slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #69 poslato: 20. Март 2013. 09:20:36 »

@Acy

Olimpija ima neku cudnu i jedinstenu lepotu i elegancije, i mene je uvek fascinirala. Nije nista posebno, ima mnogo lepsih automobila iz tog perioda, ali nekako je upecatljiva, reprezentativna za taj period i dizajn. Evo jedne Ford V8 5,0L

<a href="http://www.youtube.com/v/qYjgeRlx1ns&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/qYjgeRlx1ns&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

Ne, buba mi nije to, nikada ne bih radio od bube, mada je to najjednostavnije i najjeftinije, al ne bi mi bio merak...

I jos jedna RAT Olimpija, he, he... ne znam sto me toliko rat-ovi privlace u zadnje vreme

Sačuvana
felix
Van mreže Van mreže

« Odgovor #70 poslato: 20. Март 2013. 09:32:05 »

..... Rat filozofija dolazi s' godinama, s' godinama čovek sazri .....nekad ružno zna da bude lepo, nekad malo zna da bude više nego dovoljno,nekad mat i patinirano zasijaviše od high gloss laka  ....
Sačuvana

slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #71 poslato: 20. Март 2013. 09:35:45 »

A ovaj tip je za mene svetski prvak! Sa toliko malo prerade (sustinski, to sto je uradio je manje vise brusilica), dobio je toliko razlicit izgled od originala i toliko sve se nekako uklapa, u stilu je, nista ne strci, originalno do OO... Geniujalnost je u jednostavnosti!

Ja bi mu samo dodao roll-bar i ipak bi stavio masku, da poznaju marku i oni sto ne pamte toliko dugo...

Pokazao sam ovo cerki, ima 18 godina. Rekao sam da cu to da pravim. Pogledala je slike sa gnusanjem i uzdahnula "... tata..."
Sačuvana
slobans
Van mreže Van mreže

Shadow 750 Spirit

« Odgovor #72 poslato: 20. Март 2013. 09:41:07 »

" ..... Rat filozofija dolazi s' godinama, s' godinama čovek sazri ..... "

E, brate, pogodio si! Godina imam za rat, sto jest, jest.

Ma ne znam od cega to sve zavisi, al dok sam jos bio na faksu, pokusavao sam da isprojektujem digitalni programabilni sistem paljenja (to je bilo 1982). Sada - trazim auto neki auto koji od elektronike ima samo regler - a onda cu da ga zamenim relejcinom, okacim na retrovizor i napisem "... ovo je bila jedina elektronika u autu..."
Sačuvana
felix
Van mreže Van mreže

« Odgovor #73 poslato: 22. Март 2013. 04:27:19 »

Sačuvana

felix
Van mreže Van mreže

« Odgovor #74 poslato: 26. Март 2013. 09:20:58 »

Sačuvana

Stranice: 1 ... 4 [5] 6   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!