23. Јун 2018. 03:17:37 *
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije

Stranice: 1 ... 3 [4] 5   Idi dole
Štampaj
Autor Tema: Vesti i zanimljivosti iz zemlje i sveta  (Pročitano 15373 puta)
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #45 poslato: 07. Април 2011. 06:07:52 »

Kako su popadali Zemunci? "Operacija Pancir" - briljanta akcija beogradske policije, koga zanima: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=984697
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #46 poslato: 22. Јул 2011. 06:37:07 »

Tuča u Modriči zbog nepečenog mesa!

MODRIČA/DOBOJ - Policija u Modriči saslušala je tridesetak svedoka koji su bili ispred pravoslavnog hrama u Tolisi, gde je pre dva dana izbila opšta tuča.

Još nije jasno ko je tuču započeo, zašto je uopšte došlo do problema i da li je taj sveštenik napao Ristića ili Ristić njega - navodi naš izvor iz policije u Doboju.
Juče smo objavili da je, posle osveštanja zvona hrama u Tolisi kod Modriče, pripremljena gozba na kojoj je izbila tuča, a nakon čega je sveštenik iz Porebrica Nikola Lukić (32) povređen. Svedoci su rekli da je u tuča, u kojoj je učestvovalo najmanje 40 vernika i nekoliko sveštenika, izbila zbog rasprave da li je meso bilo dovoljno pečeno.

Iz policije je saopšteno da je meštanin sa inicijalima Đ. R. šakom nekoliko puta udario N. L., sveštenika iz Porebrica kod Pelagićeva, i da je sveštenik prilikom pada u tuči zadobio telesne povrede. Svešteniku je pomoć ukazana u Domu zdravlja Modriča, a napadač Đoko Ristić (26) priveden je u policiju i nakon saslušanja je pušten.
Očevici su ispričali da je za navodno loše i nepečeno meso prvo prozvan mladi sveštenik iz Tolise Slađan Savić, a da je Ristić pokušao da ga zaštiti. Po drugoj verziji, zbog nepečenog mesa domaćine je prozivao upravo sveštenik Lukić iz Porebrica, pa ga je Ristić istukao.

Vladika Vasilije rekao je za „EuroBlic“ da se incident o kojem je juče brujao region nije ni desio i da je mladi sveštenik stao na kamen i okliznuo se, te tako uganuo nogu.
Povređeni sveštenik odbio je da govori za „EuroBlic“ jer, kako je rekao u kratkom telefonskom razgovoru, za to nema odobrenje pretpostavljenih.
Mesni sveštenik u Tolisi Slađan Savić i juče je tvrdio da se incident nije dogodio, a u izjavi za „EuroBlic“ rekao je da Srpska pravoslavna crkva i episkop Vasilije očekuju izvinjenje od naše redakcije.

Izvor: Blic Online
Sačuvana
jodi
Van mreže Van mreže

Starost: 37

Honda Shadow 600

« Odgovor #47 poslato: 22. Јул 2011. 09:51:57 »

Da, da! Sramota! Embarrassed
A nije Njuz.net Grin

A lijepo pise u Jevandjeljima - Ne nasrci na bliznjega svoga zbog nepecenog mesa! Grin
Sačuvana

Walking gets too boring when you learn how to fly...
Lacika
Van mreže Van mreže

Starost: 63

Yamaha-Virago 535-Honda vt750 -GL1500

« Odgovor #48 poslato: 12. Август 2011. 06:52:21 »

Saobračajne kamere u Novom Sadu:
http://www.blic.rs/_customfiles/grafike/ns-kamere.html
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #49 poslato: 09. Септембар 2011. 05:16:52 »

Eeee, Srbijo medju šljivama...

Lajkovac: Sudije vređale policajce

Policajce koji su u četvrtak, dva sata posle ponoći, po prijavi građana zbog glasne muzike, intervenisali u jednom lokalu u Jabučju kod Lajkovca, ometali su i vređali Zoran. K. sudija za prekršaje i Zoran S., predsednik Prekršajnog suda u Valjevu koji su, nezvanično saznajemo, bili pod gasom. Uz to, gost koji je odbio da pokaže ličnu kartu policajcima se predstavio kao - Petar Petrović Njegoš.

Uobičajena intervencija tako se pretvorila u nesvakidašnji incident o kom bruji čaršija u Lajkovcu. Iz pouzdanih izvora saznajemo da je sve počelo kada je Zoran K., sudija za prekršaje u Lajkovcu, gostima u lokalu rekao da ne daju lične karte, jer je u pitanju saobraćajni policajac koji nema pravo da legitimiše. Čak je, navodno, sudija Zoran K. gostima savetovao da policajcima ne kažu svoja prava imena.

Dok je upisivao lične podatke muzičara, policajcu je prišao Zoran S., predsednik Prekršajnog suda u Valjevu, i počeo da ga šakom udara po levom ramenu, zahtevajući da mu saopšti ime, prezime i broj službene značke - saznajemo nezvanično.

Sudija Zoran K. policajce je nazivao banditima, ludacima i pretio da će im skinuti uniformu. Gost lokala, Stefan K. patroli je, nezvanično saznajemo, rekao: „Nećete daleko, pazite da ne završite u kanalu.“ Sve vreme lokal je bio u mraku, a iako su to policajci tražili, vlasnica nije upalila svetlo, pa su morali da podatke beleže pod baterijskom lampom.

Policajci, saznajemo, evidentirali su da su sudije za prekršaje, u vidno alkoholisanom stanju, prema njima bili krajnje drski i bezobrazni.

Izvor: Večernje novosti
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #50 poslato: 11. Октобар 2011. 05:57:07 »

Zaplenili prase zbog TV pretplate

Banjaluka -- Odluka derventskog suda da zapleni svinju Dušanki Adžić zbog duga za TV pretplatu od desetak evra i oko 50 evra kamate, izazvala je pravu buru negodovanja.

Mnogi ljudi spremni su da izmire dug supruge poginulog borca, kako ona i njen nezaposleni sin ne bi ostali bez jedinog izvora egzistencije, piše Pres.
Dušanka Adžić, prenosi taj list, preživljava od 75 evra invalidnine. Ona kaže da joj je svinja oduzeta iako uredno plaća taksu Radio Televiziji Republike Srpske (RTRS), ali joj dug datira od pre desetak godina.
Takođe, jednom njenom sugrađaninu iz istih razloga oduzeta je kobila stara 30 godina.
"RTRS me tereti za četiri neplaćena računa, ali ja nisam platila tri. Kada su me obavestili o dugu, nisam imala para da ga platim. Onda se desilo šta se desilo. Došli su sudski radnici i popisali mi jednu od dve svinje koje sam imala. To je bilo moje jedino blago, sada ostajem bez ičega. Muž mi je poginuo u ratu, tako da sam još više ogorčena na ovaj potez nadležnih", kaže Adžićeva.
Ona je naglasila da je sud procenio da njen dug za RTV pretplatu sa kamatama iznosi oko 60 evra.
"Toliko su procenili moju svinju tešku 30 kilograma i presudili da će njome biti pokrivena dugovanja prema RTRS-u. Plakala sam i molila da mi je ne oduzimaju, ali nije pomoglo! Pre nekoliko dana sud me je obavestio da je svinja sada u nadležnosti RTRS-a i da će oni doći da je preuzmu", ispričala je Adžićeva.
Posle zaplene svinje, Osnovni sud u Derventi je raspisao licitaciju za prodaju, gde je svinju RTRS "kao najbolji ponuđač" kupio za šest evra i potpisao da će, po preuzimanju kupljene stvari, u potpunosti biti namireni svi dugovi.
U Srbiji za sada nije zabeležen nijedan slučaj zaplene imovine zbog neplaćanja TV pretplate, ali je RTS od početka godine na 140.000 adresa neplatiša poslao opomene, poslednje opomene ili obaveštenje da je podneo tužbu.
Procedura je takva da se pre podnošenja tužbe upućuju opomene pred utuženje i pruža se mogućnost građanima da svoju neizmirenu obavezu izmire u više mesečnih rata.
S obzirom na ekonomsku situaciju, najbolja naplata se ostvaruje na području Beograda, koja u proseku iznosi od 65 do 70 odsto, i Vojvodine, gde je u proseku od 55 do 60 odsto. U južnoj i istočnoj Srbiji naplativost je najniža, dok na području centralne Srbije ona iznosi oko 35 odsto. Podsetimo, pretplata je uvedena na predlog Vlade 2002. godine kao zakonska obaveza.

Izvor: B92

Da, da! Sramota! Embarrassed
A nije Njuz.net Grin

A lijepo pise u Jevandjeljima - Ne nasrci na bliznjega svoga zbog nepecenog mesa! Grin
Sačuvana
jodi
Van mreže Van mreže

Starost: 37

Honda Shadow 600

« Odgovor #51 poslato: 11. Октобар 2011. 09:22:21 »

A što ste pritisli na moj kraj... C C C
Grin

Najjača stvar, ta svinja u stvari nije oduzeta još uvijek - nego žena treba da je hrani dok ne dođu po nju! Huh?
Sačuvana

Walking gets too boring when you learn how to fly...
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #52 poslato: 16. Октобар 2011. 12:08:37 »

KONJU UGRADIO DŽI-PI-ES?!   Grin Grin Grin

BUKUREŠ T - Dovitljivi rumunski seljanin došao je na sjajnu ideju da svog četvoronogaša modernizuje tako što mu je ugradio dži-pi-es (GPS)?!
Na seljačka kola namontirao je dži-pi-es koji konja "govori" gde da skrene.

Ali, to nije sve - na zadnji deo kola prikačio je senzor koji mu omogućava da ih lakše utera u štalu, prenose Vijesti.ba.

Nemačka TV RTL dodaje i da je ovaj seljak na svoja instalirao i glasne zvučnike zbog kojih ga svako u selu zna i čuje kad prolazi.

<a href="http://www.youtube.com/v/S7TOd0UgdrA&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/S7TOd0UgdrA&amp;ap=%2526fmt%3D18&amp;rel=0</a>

Izvor: Kurir
Sačuvana
slaky
Van mreže Van mreže

Starost: 49

A+

« Odgovor #53 poslato: 14. Новембар 2011. 10:22:30 »

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/novi-nacin-placanja-parkinga-148666.php

Grin Grin Grin
Sačuvana

Ne znam da li sam spavala,ali znam da sam sanjala.
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #54 poslato: 14. Новембар 2011. 11:08:35 »

Originalno!  sml(ahaha) sml(o.k.)
Sačuvana
RavnoGorac86
Van mreže Van mreže

Starost: 32

« Odgovor #55 poslato: 01. Децембар 2011. 05:10:57 »

Vec neko vreme se moje drustvo sprda sa mnom, da sve sto dotaknem ode u majcinu Wink
Danas sam konacno video da su potpuno u pravu...resih danas da izadjem s posla na nekih 15-ak minuta i stavim svoj potpis na peticiju za dobijanje Ruskog drzavljanstva, zavrsim to, vratim se na posao, odradim smenu, dodjem kuci...zvoni telefon, javljam se..zove me drug i onako sav u smehu jedva izgovori "idi na sajt kurira i pogledaj vest i sliku za peticiju za Ruska drzavljanstva"..i ne stigoh nista da kazem ili cak pitam, veza prekinuta....odem na njihov sajt, pogledam....kad ono...ma vidite sami Sad

http://www.kurir-info.rs/vesti/nista-od-ruskih-pasosa-za-srbe-s-kosmeta-155514.php

Da nisam potpisao, mozda bi i dobili drzavljanstva majku mu Tongue Grin
Sačuvana

Live to ride, ride to live!!!
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #56 poslato: 17. Децембар 2011. 11:53:54 »

Ubio komšiju mislio da je vampir

Nije baš humor, al je crni humor.  Tongue

http://www.kurir-info.rs/crna-hronika/ubio-sam-komsiju-vampira-161794.php

Tačno u 18,45 h  sam ga lično spakovao u 8. odeljenje (krvni i sexulani delikti) uprave policije Beograd.

Ubio je čoveka jer je mislio da je vampr, sa 6 hitaca u glavu i telo iz magnuma 357 i zabio mu kolac u srce. Posle toga se poverio drugom komšiji, ovaj nazvao policiju a patrola ga našla na spavanju. Svi mislili da lupeta, kad ono  Shocked
Sačuvana
Crni Leptir
Gost
« Odgovor #57 poslato: 21. Фебруар 2012. 01:07:05 »

IZBOR ZA NAJLEPŠ U BABU BRAZILA!

Ako vas zanima kako izgledaju najlepše bake Brazila, pogledajte kako izgleda nekoliko učesnica čudnog izbora za miss.

Uslov za učestvovanje u izboru je da imate unuke!

Gledajući slike, postalo nam je jasno zbog čega je sve popularnija uzrečica "Ni kod babe nema za džabe", a sumnjamo da je ta uzrečica možda čak i nastala u Brazilu.

Marta (46)

Samanta (51)

Patricia (54)

Cristina (46)

Aline (45)

Takmičarke

Sačuvana
dacha72
Van mreže Van mreže

Starost: 629

HONDA vt750 rc29e A -

« Odgovor #58 poslato: 21. Фебруар 2012. 09:51:19 »

pored ovakve babe devojka mi i netreba ... Grin Grin Grin
Sačuvana

MK ORLOVI
Bunar
Van mreže Van mreže

Starost: Nije dostupno

« Odgovor #59 poslato: 21. Фебруар 2012. 10:16:21 »

Слободно нека ми вичу ''БАБОЈЕБАЦ''.... smla049
Sačuvana

Све што је на свету лепо, или је неморално, или је илегално, или гоји...
Stranice: 1 ... 3 [4] 5   Idi gore
Štampaj

Prebaci se na:  

Ispravan CSS! Powered by SMF 1.1.9 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC
SimplePortal 2.1.1 | Srpski prevod: www.tnenad.net

Orange2Gray © by Crip
Ispravan XHTML 1.0!